רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

שלילת רישיון נהיגה

שלילת רישיון מצרה את צעדינו ומגבילה את חופש התנועה שלנו. רישיון נהיגה עלול להישלל כתוצאה מביצוע עבירות תנועה מסוגים שונים ובדרגות חומרה שונות, אבל כאלה החוצות את רף הענישה המוגדר כמסוכן לנהג או לזולתו, אשר ממנה ואילך נשלל הרישיון.
באילו מקרים שוללים רישיון נהיגה?
שורה של עבירות תנועה גורמות לשלילת הרישיון ובהן:
אי מתן זכות קדימה במקום שהוצב בו שלט "עצור" או "תן זכות קדימה"
נסיעה ברמזור אדוםעקיפה בכביש לא פנוי
עקיפה מסוכנת בקו לבן רציף
מהירות של 20 קמ"ש מעל למותר בכביש עירוני או מהירות של 20 קמ"ש מעל למותר בכביש בין עירוני
נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול
סיכון חיי הלכי רגל במעבר חצייה
הסעת מטען דליק או מתפוצץ במקום בו הוצב שלט האוסר זאת
נהיגה ברכב לא תקין המאיים על חיי מי שמשתמש בו
אי עצירה לפני מחסום מסילת ברזל בזמן עצירת התנועה
מי מוסמך לשלול רישיון נהיגה?
שלושה גורמים מוסמכים לשלול רישיון נהיגה של אגם: המשטרה, בית המשפט ומשרד הרישוי. קצין משטרה בדרגת פקח רשאי לשלול רישיון נהיגה בהינתן אחת מהעבירות הנתפסות כמסכנות וכמסוכנות (לדוגמה תאונה בכלל ותאונה עם נפגעים בפרט). בית המשפט רשאי לשלול רישיון או לאסור את קבלתו אם נהג נידון והורשע בביצוע עבירות תנועה מסוכנת. משרד הרישוי עשוי לשלול רישיון נהיגה בגלל סיבות רפואיות – אם לתקופה קצובה ואם לצמיתות. המשרד רשאי גם לחייב נהג להשתתף בקורסים ובבחינות, מלאות או חלקיות, על מנת לאפשר לו להמשיך לשאת את רישיונו.
מה ההשלכות מבחינת הרישיון, הנקודות ובחינה חוזרת?
כאשר רישיון נפסל בגלל צבירת נקודות הנהג מחויב להשתתף בקורס נהיגה מונעת ולעבור בהצלחה את המבחן שבסיומו כתנאי לקבלת הרישיון. כאש רישיון נשלל בגלל עבירה חמורה – על מנת לקבל רישיון מחדש נהג עשוי להיתבע להיבחן במבחן עיוני, במבחן מעשי ואף לעבור בדיקה רפואית. חשוב לציין כי חלק ניכר מעבירות התנועה גורר רישום נקודות.
חשוב לציין, כי בשנים האחרונות חלה החמרה בענישה בגין ביצוע עבירות תנועה. אם נתפסתם בביצוע עבירה קיבלתם דו"ח או זומנתם לבית משפט- חשוב שתיצרו קשר מהיר עם עורך דין תעבורה. התייצבות בפני שופט ללא עורך דין מפחיתה באופן משמעותי את הסיכוי שלכם לקבל ענישה מופחתת, קל וחומר להיות מזוכים.
*האמור לעיל אינו יעוץ משפטי מכל סוג ואף לא בא להחליפו.