רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

עורך דין תאונת דרכים

עורך דין תאונת דרכים
מצאת עצמך מעורב בתאונת דרכים? זקוק לסיוע משפטי? משרדנו מומחה במתן ליווי וסיוע משפטי בגין תאונות דרכים, וישמח להעניק לך פגישת יעוץ ראשונית ללא תשלום. אנו פועלים לטובת לקוחותינו במקרים שונים של תאונות דרכים, תאונות אופנוע, תאונת דרכים כחלק מתאונת עבודה, תאונות דריסת הולכי רגל ועוד. בשנים הרבות בהן אנו עוסקים בתחום, נחל משרדינו הצלחות מרובות בפסקי דין הנוגעים לתאונות דרכים, ולקוחות אשר היו מיוצגים על ידינו זכו לקבל סכומי פיצויים גבוהים במיוחד.
מהי תאונת דרכים
על פי חוק לפיצויים עבור נפגעי תאונות הדרכים, תשל"ה -1975, תאונת דרכים הינה תאונה בה מעורב לפחות כלי רכב מנועי אחד אשר נועד לנסיעה על כביש סלול או על דרך עפר. מקרה בו נגרם נזק לאדם – נזק מסוג נזק גוף, לרבות מקרי מוות, מחלה, פגיעה או ליקוי גופני, שכלי או נפשי. במסגרת החוק הוגדר כי תאונה נחשבת בעת שימוש ברכב לצורך תחבורה, באם התרחשה בזמן נסיעה ברכב, ירידה מהרכב או כניסה אל הרכב, בעת חניית הרכב, טיפול ו/ או תיקון ברכב על יד האדם המשתמש בו (שלא במסגרת עבודתו), התהפכות או הדרדרות של הרכב.
מהו כלי רכב מנועי
בתי המשפט ניסו להגדיר נושא כלי רכב מנועי לטובת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים באופן פשוט, הדגרה אשר השתנתה עם השנים. כיום כלי הרכב המוגדרים תחת הנושא הינם: רכבים פרטיים, רבים מסחריים, משאיות מכלל הסוגים, מונית, אוטובוס, קטנוע, אופנוע, טרקטורון, טרקטור, מיניבוס, מלגזה ורכבת. כלי הרכב אשר חוק נפגעי תאונות הדרכים אינו חל עליהם הינם: כלי שיט, כלי תעופה, רכבל, מדרגות נעות, כיסא גלגלית ועגלת גלגלים. לרוב כלי הרכב הנכללים במסגרת החוק יהיו חייבים בביטוח חובה.
גורמים שונים לתאונות דרכים
תאונות דרכים יכולות להיגרם מכמה סוגים של גורמים. הגורם הראשון הינו הגורם האנושי. כאן מדובר על סיטואציות בהן מצבו של אדם ואופן התנהגותו השפיעו על התאונה. חוסר ציות לתמרורי התנועה, חוסר ערנות בזמן נהיגה, נהיגה תחת השפעה של אלכוהול, נהיגה ללא רישיון נהיגה, נהיגה במצבי עייפות וכדומה. הגורם השני הינו הגורם התשתיתי. מקרים בהם ליקויים בתשתיות יצרו את תאונת הדרכים – תמרורי תנועה לא ברורים, כבישים בעלי ליקויים, חוסר בתאורה, כתמי שמן, חוסר בהפרדת נתיבים וכדומה. הגורם השלישי הינו הגורם המכני. גורם זה כולל אי תקינות ברכב, חוסר במנגנוני הגנה לנהג וכדומה. פניה לעורך דין תאונות דרכים תסייע בטיפול נכון בגין כל אחד מהגורמים השונים לתאונה.
מה לעשות לאחר תאונת דרכים
מעורבות בתאונת דרכים היא חוויה מטלטלת, ללא קשר לעוצמת הפגיעה ו/או הנזק שנגרם בעקבותיה. יחד עם זאת, חשוב מאוד לנסות לשמור על קור רוח, ולא לאבד את העשתונות. מומלץ לפעול בהתאם להנחיות הבאות:
פרטי הרכבים – דאג לרשום את פרטי הרכבים המעורבים בתאונה. בקש מהנהגים של אותם רכבים מסמכי הרכב, וציין לעצמך במקום מסודר את סוג הרכב, מספרו, צבע הרכב. כמו כן דאג לבקש את פרטי חברת הביטוח, טלפון של סוכן ביטוח.
פרטי הנהגים – בקש מהנהגים המעורבים תעודת זהות, וציין ברישומך את פרטי הנהגים, מספרי תעודת הזהות שלהם, כתובת בבית, טלפון ביתי ונייד. מומלץ להתקשר באותו רגע למספר הטלפון שנמסר לך על מנת לוודא שאכן זהו המספר הנכון.
עדים לתאונה – נסה לאתר עדים לתאונה, וציין לעצמך את פרטיהם. שמות וטלפונים. לנושא העדים חשיבות גדולה בשלב הגשת התביעה, וחשוב לקבל הסכמתם למתן עדות בצורה חיובית ונעימה.
פינוי על ידי אמבולנס או פינוי באופן עצמאי – אם זומן אמבולנס על ידיך או על ידי גורם אחר למקום התאונה, מומלץ להתפנות, רק לאחר כי וידאת שנרשמו על ידי נהג האמבולנס פרטי התאונה. אם לא זומן אמבולנס למקום התאונה דאג להתפנות באופן עצמאי ובהקדם לחדר המיון בבית החולים, מיד לאחר התאונה. עיכוב בהגעה לבית החולים, או לקבלת טיפול רפואי, יכול לגרור נזק משפטי לתביעה בגין תאונת הדרכים.
קבלת טיפול רפואי – בעת קבלת טיפול רפואי, חשוב כי תציין כי הגעת בעקבות תאונת דרכים. כמו כן הקפיד לפרט את מכלול הפרטים שהנכם זוכרים מהתאונה, וציין כל כאב שאתם חשים כתוצאה מהתאונה. וודא כי כלל הפרטים שאתה מציין נרשמים במסמכים. מסמכים אלו חשובים ביותר לצורך הגשת התביעה.
המשך מעקב רפואי – יש להמשיך ולבקר אצל גורמים רפואיים בהתאם לצורך, ולבקש אישור לימי מחלה לעבודה. אישור זה יאפשר לך להמשיך ולקבל שכר, גם בימים בהם נעדרת כתוצאה מהתאונה והשלכותיה הגופניות עליך. שמור את כל המסמכים הרפואיים, על מנת להגישם לאחר מכן אל עורך דין תאונות דרכים, שיפעל למענכם בהגשת התביעה.
דיווח בתחנת המשטרה – לצד הפניה לקבלת טיפול רפואי, יש לפנות בהקדם האפשרי לתחנת המשטרה, ולדווח כי היית מעורב בתאונת דרכים. אל המשטרה יש להגיע מצוידים באישור כי נגשתם לקבל טיפול רפואי, רישיון נהיגה, תעודת ביטוח בתוקף, רישיון רכב. בתחנת המשטרה תעבור תשאול, ובו תידרש לתאר את השתלשלות התאונה, וכל פרטי התאונה. וודא כי נציג המשטרה מציין את כל הפרטים כפי שמסרת אותם, וקח עמך העתק מהתצהיר שמסרת במשטרה. אישור זה לרוב נמסר במקום אך לעיתים עשוי להישלח לביתך בדואר.
פניה אל עורך דין תאונות דרכים – מומלץ להיוועץ עם עורך דין המומחה לנושא תאונות דרכים מיד לאחר התאונה. עורך הדין יוכל להנחות אותך כיצד לפעול מול הגורמים השונים, ואילו מסמכים נדרש לאסוף.
אילו מסמכים יש להביא לפגישה עם עורך דין
בפניה אל עורך דין תאונות דרכים יש להביא את כלל האישורים הרפואיים, קבלות בגין קבלת סיוע רפואי, מסמכים המעידים על ימי מחלה, מסמכים המעידים על הוצאות כספיות שנגרמו כתוצאה מהתאונה, אישור המשטרה, העתק של רישיון הנהיגה, תעודת ביטוח, פרטי המעורבים בתאונה, לרבות פרטי העדים, וכל מסמך רלוונטי אחר לנושא התאונה.
פיצויים בגין תאונת דרכים
פיצויים לתובע בגין תאונת דכים נקבעים בכדי לפצות את האדם על נזק בגין הפסד ימי עבודה, אובדן כושר עבודה עתידי, עלות הוצאות טיפולים, כאב ,סבל, עוגמת נפש ואחוזי נכות. אנו כמשרד מוביל בתחום ייצוג נפגעי תאונות דרכים נפעל להשגת הפיצויים הגבוהים ביותר עבורך.
*האמור לעיל אינו יעוץ משפטי מכל סוג ואף לא בא להחליפו