רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

מה היא דרגת הקנסות על מהירות מופרזת?


דצמבר 1, 2015 8:22 am אין תגובות משרד עורכי דין אדי נוז
נהיגה במהירות מופרזת נחשבת לאחת מעבירות התנועה השכיחות ביותר. גובה הקנס על מהירות נקבע לפי שיעור החריגה מהמהירות המותרת. קיימות אפוא דרגות שונות לפיהן נקבע גובה הקנס – הן בשטח עירוני והן בשטח בין עירוני. מעל מהירות מסוימת, לבד מהקנס מושתות על הנהגים גם נקודות ומעל למהירות 31 ק"מ (עירוני)  ו- 41 ק"מ (בין עירוני) מעל המהירות המותרת הנהג מקבל הזמנה למשפט.
מה הם הקנסות הקיימים על נהיגה במהירות מופרזת?
בתחום העירוני:
‎0-20 קמ"ש מעל המותר – קנס כספי של 250 ש"ח ללא נקודות
‎21-30 קמ"ש מעל המותר – קנס כספי של ‎750 ש"ח יחד עם הוספה  של 8 נקודות חובה
‎31 קמ"ש ומעלה מעל המותר באותה דרך – הזמנה לדין ו-10 נקודות חובה
בתחום הבין עירוני:
‎0-25 קמ"ש מעל המותר – קנס כספי של 250 ש"ח ללא נקודות
26-40 קמ"ש מעל המותר – קנס כספי של ‎750 ש"ח יחד עם הוספה  של 8 נקודות חובה
‎41 קמ"ש ומעלה מעל המותר באותה דרך – הזמנה לדין ו-10 נקודות חובה
במקרים שבהם העבירה גוררת הזמנה לדין, רשאית המשטרה לשלול את רישיון הנהיגה לאלתר למשך 30 יום. שלילה זו היא אקט מנהלי אשר מונע מהנהג לנהוג לפרק זמן זה ובכך למנוע סיכון.
כיצד עורך דין יכול לסייע?
עורך דין יכול לסייע בשורה של עבירות תנועה בכלל ובעבירה של נהיגה במהירות מופרזת בפרט. הוא יכול, לדוגמה, להצביע על טעות בזיהוי כלי הרכב ועל ייחוס נהיגה במהירות מופרזת לרכבכם אך שנהגתם במהירות המותרת, לערער על תקפות ממצאיהם של מכשירי המדידה השונים, אם בטענה של העדר כיולם ואם בפגמים ובכשלים שנפלו באופן הפעלתם. עורך דין עשוי למצוא נסיבות מקלות, כגון צורך בהגעה מהירה ככל שאפשר של הנהג למקום מסוים בגל מקרה חירום כל שהוא. עורך דין תעבורה יכול להדגיש את עברכם הנקי, את התנהגותכם הנורמטיבית, את שיקול הדעת שאתם מפעילים בנהיגה ועוד.
מדוע חשוב לפנות לעורך דין תעבורה?
החוק הוא אמנם יבש ואחיד אבל עורך דין יודע היטב כי עונש על נהג נקבע, בין השאר, על פי נסיבות המקרה, כך ששני נהגים שעברו אותה עבירה יכולים לקבל עונשים שונים. עורך דין מיומן ייטיב לחדד את הנסיבות המקלות של מרשו, לדוגמה: היותו נהג זהיר שאינו מועד לפורענות ואינו מסכן את הציבור. הוא יתקוף את קבילות הממצאים ויעשה הכול על מנת למצוא כשלים ופגמים בפרקטיקה שעל בסיסה הואשם הנהג בביצוע עבירה של נהיגה במהירות מופרזת. השפעתו של עורך דין על תוצאות המשפט עשויה להיות מכרעת עד כדי זיכוי מרשו מביצוע העבירה.