רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

מהי בעצם נהיגה בקלות ראש


מרץ 28, 2016 8:06 am אין תגובות משרד עורכי דין אדי נוז
נהיגה בקלות ראש מוגדרת עבירה הכוללת מכלול סיטואציית בהם נהג עובר עבירות תנועה. על מנת שאופן הנהיגה יוגדר כנהיגה בקלות ראש, חייב להיות רכיב של רשלנות בביצוע העבירות. רשלנות מוגדרת בעלת סיכון גבוהה, בהיותה מעידה על העובדה כי הנהג היה מודע למעשיו, ידע כי הוא עשוי לגרום לנזק לעצמו או לסביבתו, ובכל זאת בחר לנהוג באופן רשלני. במצב זה החוק רואה את הנהג כאדם אשר מזלזל בחוק, ומסכן את הציבור. במסגרת הלווי והייעוץ המשפטי אשר ניתן ע"י משרד עו"ד אדי נוז, כולל בחינה של סעיף האישום אל מול הראיות עליו הוא מתבסס. במקרים רבים אנו מצליחים להמיר את סעיף האישום בסעיף אשר העונש עליו קל יותר., ולעיתים להביא לזיכוי מלא מאישום.
ענישה
סעיף אישום זה, 62(ב) לפקודת התעבורה, יקבע במידה ותהיה הוכחה מספקת לכך כי האדם נהג בצורה רשלנית. באם נהג נמצא אשם בביצוע עבירה זו, בית המשפט עשוי לגזור עליו סדרה של עונשים: קנסות כספיים, שלילת רישיון הנהיגה לתקופת מינימום של שלושה חודשים, נקודות ומאסר בפועל. באם יצליח עורך הדין המייצג להמיר את סעיף האישום לסעיף נהיגה בחוסר זהירות, העונש צפוי להיות קל בצורה משמעותית, וככול הנראה יוטל על הנהג באם ימצא אשם קנס כספי בלבד. לאור הפער ברמת הענישה בהתאם לסעיף שייגזר, חשוב מאוד לפנות ולהתייעץ עם עורך דין. לא פעם מעורבות של עורך דין אשר שולט ברזי דיני התעבורה יכולה למנוע ענישה חמורה ביותר.
נהיגה בחוסר זהירות
בשונה מסעיף האישום נהיגה שבוצעה בקלות ראש, בה מוגדר כי הנהג ביצע עבירות לאור נהיגה רשלנית, נהיגה בחוסר זהירות אינה כוללת רכיב של רשלנות מודעת. גורם נוסף המהווה שיקול להחלטת בית המשפט באיזה סעיף יואשם הנהג הוא רמת המסוכנות. בית המשפט מחמיר יותר עם נהגים אשר גוררים בעקבות אופן נהיגתם סיכון גבוה יותר לציבור. בסעיף נהיגה בחוסר זהירות מוגדר הנהג כנהג נורמטיבי, אשר לרוב כן מציית לחוקי התנועה, ואילו בפעם בודדת עבר בשוגג עבירה. כאמור העונש בגין סעיף זה קל משמעותית, ולכן יש לנסות בכל האמצעים לפעול להמרה לסעיף זה.