רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

דרגת החומרה לעבירה של שלילת רישיון לנהג חדש


אפריל 3, 2016 8:12 am אין תגובות משרד עורכי דין אדי נוז
ביצוע עבירות תנועה יכולות לגרום לנזק מאוד משמעותי, במיוחד אם מדובר בנהג אשר מצוי בסטאטוס "נהג חדש". הענישה בגין עבירות תנועה לנהגים חדשים יכולים לגרור בעקבותיה שלילת רישיון, דרישה לתשלום של קנסות כספיים גבוהים וקבלת נקודות. אם חשוב לכם לשמור על רישיון הנהיגה שלכם, ולהימנע מעונשים כבדים נוספים, חשוב שתתייעצו עם עורך דין מומחה לדיני תעבורה. משרד עורך דין אדי נוז ייצג אלפי מואשמים בסטאטוס נהג חדש, ופעל במקצועיות ובהצלחה להקלה בסעיף האישום ואף לזיכוי מלא.
כיצד מוגדר נהג חדש על פי החוק
החוק מבחין בין נהג ותיק לנהג חדש בהתאם לזמן בו יש לנהג רישיון נהיגה. נהג חדש מוגדר נהג אשר טרם מלאו שנתיים ממועד קבלת הרישיון. הגדרה זו תקפה עבור כל סוגי הרישיון באשר הם: רכב פרטי, מסחרי, טרקטור, משאית, אופנוע, קטנוע ורכב ציבורי. נהג חדש צריך להצהיר על סטאטוס זה באמצעות שלט ברכבו, אשר מתריע נהגים בסביבתו על היותו נהג חדש. מטרת החוק היא לנהוג במשנה זהירות מוגבר הן עבור הנהג והן עבור הרכבים שמסביבו.
האם כל עבירה משמעה שלילת רישיון
החוק נוטה להחמיר עם נהגים בסטאטוס נהג חדש המבצעים עבירות תעבורה. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי לא כל עבירה דינה שלילת רישיון נהג חדש. בפעמים רבות ייצוג של עורך דין  הוא זה שיעזור להבין את חומרת המצב, ויסיע להמרת רוע הגזירה לענישה פחותה. במקרים בהם מדובר על עבירת תנועה ראשונה, ניתן לרוב להמיר את הענישה לקנס כספי ואף לקבלת אזהרה בלבד. עבור נהגים חדשים אשר זוהי אינה עבירת התנועה הראשונה שלהם, הסיכוי לקבל גזירת שלילת רישיון תלוי בכמות הנקודות שצברו.
ההבדל בין נהג חדש לנהג צעיר
הגדרת סטאטוס נהג חדש הינה בהתאם לזמן שעבר מאז שקיבל הנהג את רישיון הנהיגה שלו. נהג צעיר לעומת זאת, הינה הגדרה אשר ניתנת לנהגים אשר טרם מלאו להם 24 שנים, ללא קשר לזמן שיש בידם רישיון. עבור נהג חדש ישנן הגדרות מחמירות ביותר בחוק, שמטרתם לשמור על הנהג ועל סביבתו. לדוגמא, נהג חדש שאינו צעיר נדרש לנהוג במשך חצי השנה הראשונה לקבלת רישיון הנהיגה בלווי נהג ותיק, בעל רישיון לתקופה של לפחות 5 שנים, ושגילו עולה על גיל 30. באם מדובר על נהג צעיר, עליו יהיה לנהוג עם מלווה לתקופה של שנתיים מהיום בו קיבל את רישיון הנהיגה, או עד ליום בו ימלאו לו 24 שנים.
נקודות רישיון נהיגה
קבלת נקודות בגין עבירות תנועה עשויה לגרור בעקבותיה שלילת רישיון נהג חדש. כמות הנקודות הניתנת תלויה בחומרת העבירה. בכל מקרה בו הואשמתם בעבירה שדינה נקודות, מומלץ למהר ולהתייעץ עם עורך דין מומחה לדיני תעבורה.